tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Cinsellikle İlgili Yanlışlar

Cinsellikle İlgili Yanlışlar

Her erkek belli miktarda boşalma kapasitesine sahiptir.

Bu nedenle erkek boşalma kapasitesini idareli kullanmalıdır. Erkeğin boşalma kapasitesinin 5000 civarında olduğu şeklinde rakamlar bile verilmektedir. Gerçekte boşalma kapasitesi, rakamlarla sınırlandırılamaz. Bunlar, muhtemelen gençlerin cinsel aktivitelerini azaltmak için büyükler tarafından ortaya atılmış iddialardır.

Erkeğin penisinin sertleşmemesi veya sertliğinin kaybolması eşini çekici bulmadığı, ondan hoşlanmadığı veya başka bir kadınla ilişkisi olduğu anlamına gelir.

Erkeğin penisinin sertleşmemesinin birçok nedeni vardır. Eşini çekici bulmama nedeniyle sertleşmeme ihtimali bu sebeplerden sadece biri olabilir. Keza başka bir kadınla ilişkinin penis sertleşmemesiyle ilgisi yoktur.

Erkek cinsel ilişkiyi ister ve buna her zaman hazırdır.

Erkeklerin cinsel ilişkide bulunabilmesi için bedenen ve ruhen hazır olması şarttır. Bazı durumlarda cinsel uyaran ne kadar heyecan verici olursa olsun erkek isteksiz olabilir. Yukarıda belirti en kanaat kadınlar için de geçerlidir. Belki evlilik yaşantısında daha çok erkeğin ilk adımı atması, kadınlarda böyle bir kanadın oluşmasına neden olmaktadır.

Cinsellikle ilgili yanlışlar; Erkeğin penisi sertleştiğinde ve cinsel uyarılma olduğunda boşalmalıdır.

Cinsel yakınlık ve ilişkide erkek uyarılınca, ilişkiyi yarım bırakmayı düşünemez, mutlaka boşalmak ister. Boşalmazsa, içerde kalan meninin hastalıklara yol açabileceği düşünülür. Bazı erkekler, böyle durumlarda, hemen mastürbasyon ile boşalmaya gayret ederler. Oysa bu kanaat doğru değildir.

Kadın erkek arasında cinsel yakınlaşma başladı mı ardından cinsel birleşme olmalıdır.

Bu düşüncede olan kadın ve erkek, cinsel birleşme için şartları uygun değilse, birbirine yakınlaşmaktan ve birbirlerine uyarmaktan kaçınırlar. Oysa sevişmenin, cinsel birleşme olmadan da haz verdiği ve bu hazzın, cinsel ilişki ile beraber olduğu kadar, hatta daha fazla tatminkar olabildiği bilinmektedir.

Erkek ve kadın aynı anda orgazm olurlarsa, cinsellik güzeldir.

Böyle olması tercih edilir. Fakat eş zamanlı orgazm ihtimali oldukça düşüktür. Farklı iki bedenin ve duyguların aynı zamanda aynı reaksiyonu vermesini beklememek gerekir. Önemli olanın her iki tarafın da ruhsal ve bedensel hazzı hissetmesi ve cinsel gerilimlerinin rahatlamasıdır. Orgazmın eş zamanlı olmasını şart görmemek gerekir. Bu kanaat, her iki tarafta da başaramama kaygısına, kadınlarda orgazm taklitlerine ve cinsel fonksiyon bozukluklarına yol açabilir.

cinsel sağlık problemleriniz için Afrodizyak Dükkanı mağazamızı ziyaret edebilirisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir